Sitedeki paylasim kurallari

Sevgili Tolunacilar,

Sitemizin ozelliklerini kullanan bazi uyelerimize tavsiyelerimiz olacaktir:

⇒ Lütfen paylaşım yapmadan önce sitemiz ile ilgili bütün bilgilere https://tr.toluna.com/help veya sayfanın en alt kısmında yer alan ‘SSS’ kısmından bakınız. ⚠️Unutmayınız⚠️: ⚠️Resimsiz/videosuz, ⚠️düzgün olmayan Türkçe, ⚠️üst üste yapılan, ⚠️direk kopyala/yapıştır çok uzun alıntı yazılar, ⚠️gereksiz büyük harf kullanılmış tüm paylaşımlar ana sayfamızdan değerlendirilmeden kaldırılmaktadır!

⚠️ Lutfen, iki resmi veya konuyu karsilastirmak icin mini anket olusturmayiniz. Bunun icin ‘Düello’ secenegi altinda paylasim yapiniz.

⚠️ Lutfen, mini anketlerinizde cevaplar kisminda ‘Evet’, ‘Hayir’ gibi secenekler eklemeyiniz. Boyle iki cevapli secenekler icin ‘Degerlendirme’ secenegi altinda paylasim yapabilirsiniz.

⚠️ Lutfen ‘Cay mi kahve mi?’, ‘Pizza mi lahmacun mu?’, ‘Messi mi Ronaldo mu?’ ‘Ask mi para mi?’ gibi cok siradan paylasimlar yapmak yerine yaraticiliginizi kullaniniz. Bunun icin sitede biraz gezinerek paylasim orneklerine goz atabilirsiniz.

⚠️ Mini anket, Toluna ana sayfasındaki menüden “Oluştur” başlığına tıklayın. İçerik oluşturma sihirbazına yönlendirileceksiniz, burada tüm süreç boyunca size kılavuzluk edilecek.

⚠️ Konu, dilediğiniz bir konuyu açık bir şekilde tartışmak istediğinizde kullanabileceğiniz içerikler içindir. Diğer üyeler, sorunuza ilişkin kendi görüşlerini ve geri bildirimlerini paylaşabilirler, bu şekilde devam eden bir tartışma oluşturulmuş olur.

Sağ üst köşedeki “Oluştur” butonuna tıklayın, daha sonra “Konu” seçeneğini seçin; böylece içerik oluşturma sihirbazına yönlendirileceksiniz.

⚠️ “Düello”, iki resmi ya da videoyu yan yana yayınlamanıza ve topluluğa hangisini tercih ettiğini sormanıza olanak sağlayan içerik türüdür. “Keşfet” seçeneğinden “Düello” bölümüne tıklayarak bunu kendiniz de görebilirsiniz.

Öncelikle video ve resim düellosu arasında seçim yapın. Daha sonra, “Düello” bölümünün sol kısmında kalan ilk resme tıklayın ve uygun olan resmi ya da YouTube videosunu bulmak üzere arama özelliğini kullanın. Aynı zamanda bilgisayarınızdan da resim ekleyebilirsiniz. Daha sonra aynısını ikinci ortam dosyası için de yapın ve düellonuzu yaratın.

⚠️Değerlendirme, bir resim ya da video paylaşarak ve bunu topluluğun beğenisine sunmak üzere oluşturduğunuz içerik türüdür.

“Sorunuzu sorun” yazısını gördüğünüz metin kutusuna sorunuzu girdikten sonra, sihirbazının sağ tarafında bulunan kamera resmine tıklayabilir, buradan resim ya da video seçebilir ya da doğrudan bilgisayarınızdan bir ortam dosyası yükleyebilirsiniz. Öğe yüklendikten sonra önizlemesini pencerenin sağ kısmında görebilirsiniz.

⚠️ Daha detayli bilgi icin, sayfanin en altindaki menude ‘Öğretici’ linkine tiklarsaniz, interakif site kullanim egiticini gorebilirsiniz.

Bol kaliteli paylaşımlar diliyoruz;)

Toluna’nın keyfini çıkarın! 😉

400a4785-9e59-4868-81d8-cf5065904d86_x365

%d blogcu bunu beğendi: