Toluna olduğunu iddia eden dolandırıcılara dikkat edin

Sevgili üyelerimiz,
Yetkisiz e-posta davetiyeleri almış ya da Toluna’dan geldiğini ima eden web sitelerine sokulmuş olan bazılarınızdan bazı raporlar aldığımıza dikkatinizi çekmek istedik.
Bu e-postaların içeriği konusunda sizi uyarmak ve Toluna’dan veya ortaklarından gelmediğiniz konusunda sizi bilgilendirmek istedik.
Aldatmacanın işlevi nasıldır?
Bu aldatıcı yöntem, genellikle kimlik avı olarak bilinir ve aşağıdaki gibi bir pop-up sunabilir!

Toluna’dan geldiğini iddia eden bu e-postalar ve siteler, anketler için büyük teşvikler sunar ve şüphe olmayan kullanıcıları kişisel bilgileri vermeye ya da ücretsiz bir ödül almaya çalışırken küçük bir nakliye ücreti ödemenizi gerektirir. Nakliye ücreti için ödeme bilgilerinizi girdikten sonra, açık izniniz olmadan hesabınızdan para almayı sürdürürler.
Kullanıcılar bu dolandırıcılıklardan nasıl kaçınabilir?
Çevrimiçi çevrimiçi güvenliğiniz bizim için çok önemlidir ve kişisel bilgilerinizi Toluna.com’da korumak için teknik ve organizasyonel önlemleri alırken sizi dış sitelerden koruyamayız.
Bütün üyelerimize şunu hatırlatırız:
• Toluna, güvenli Toluna.com dışında kişisel bilgilerinizi asla istemeyecektir.
• Tüm Toluna anketleri güvenli bir sunucuda barındırılıyor: http://ups.surveyrouter.com/
• Toluna, kredi kartı bilgilerinizi istemeyeceğiniz gibi web sitemizde kayıt olmak veya ödüller vermek için para ödemenizi de isteyecektir.
• Toluna doğrudan pazarlama veya size herhangi bir şey satmak için telefonla sizinle iletişime geçmeyecektir
• Toluna anketleri yalnızca e-postayla kayıtlı kullanıcılara gönderilecek ve / veya doğrudan http://www.toluna.com resmi sitemizde yayınlanacaktır.
Kimlik avı sitelerini ve e-postaları nasıl tanımlayabilirim?
• Size bir e-posta davetiyesi yukarıdaki standartları ihlal ederse, büyük ihtimalle Toluna’dan gelmez
Sahte siteler ve e-postalar Toluna markalı değildir
• Sahte siteler ve e-postalar her zamanki Toluna tanımlama unsurlarını içermez (yanlış logo, yanlış gönderen e-postası vs.)

Toluna’dan geldiğini iddia eden şüpheli bir e-posta alırsanız, lütfen onları açmayın, cevap vermeyin veya başkalarına iletmeyin. Bunun yerine onları silmeniz gerekir. Bu bir aldatmacadır – bu e-postalar hiledir, kişisel bilgilerinizi çalmalarını ve / veya yasadışı veya yasadışı amaçlarla kişisel bilgilerinizi ellerinden almalarını gerektirebilir ve şirketimizden kaynaklanmazlar.
Toluna anketlerini veya ödülleri vaat eden üçüncü şahıs web siteleri hakkında tereddüt ettiyseniz, lütfen Bize Ulaşın.

Sorunuz veya yorumlarınız için lütfen bize bildirin.
Saygılarımla,

Toluna Ekibi

 

scam-image

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

%d blogcu bunu beğendi: