Anketlerle İlgili Sorularınız – Cevaplar

Sevgili Üyelerimiz,

Sizlerden gelen anketlerle ilgili soruların bazılarını bu yazımızda yanıtlamak istiyoruz:

1.Anketi doldurdum fakat puan bölümünde ‘0’ yazıyor.

Anketi başarıyla bitirdiğinizde anket puanlarım sayfanızda beliriyor. Anketin puan bölümünde 0 yazması sizi korkutmasın. Bunun sebebi anket puanlarının daha hesabınıza işlenmemiş olmasıdır. Anket puanları işlendiğinde 0’ın yerinde anketten kazandığınız puan gösterilecektir.

2. Anketi doldurdum fakat puanım hala verilmedi

Anketlerin puanları, anketler bütün kullanıcılarımıza kapatıldıktan sonra hesaplarınıza işlenmektedir. Eğer anketi tamamladıktan bir kaç gün sonra hala puanlarınız hesabınızda gözükmüyorsa bunun sebebi anketin hala kullanıcılara açık olması ve yayına devam etmesidir. Anket kapandığında puanlar hesabınıza otomatik olarak işlenecektir.

3. Yeterince anket gelmiyor

Toluna olarak elimize bir anket geçtiğinde anında sizlerle paylaşıyoruz. Yıl sonu, bayram vb. tatil dönemlerinde elimize gelen anketlerde azalma olabiliyor. Daha çok anketimiz oldukça sizi bilgilendiriyoruz.

Daha fazla ve size uygun anketler alabilmek için lütfen profil anketlerinizin tamamının doldurulmuş ve güncel olduğundan emin olun.

4. Anketi yanıtlarken kapandı, yeniden gönderebilir misiniz?

Anketler sistemimiz tarafından otomatik olarak gönderildiğinden yeniden göndermemiz ne yazık ki mümkün değil.

Bazı anketlere bir kere giriş yaptığınızda yeniden giriş yapmanız mümkün olmayabiliyor. Bu sorunla karşılaşmamak için:

  • Profil anketlerinizin tam ve güncel olduğundan emin olun. Eğer profil anketleriniz güncel değilse, anket girişinde profilinizin anketin aradığı profile uygun olup olmadığına dair bir kaç soru yanıtlamanız gerekiyor. Eğer aranılan profilde değilseniz anketten çıkartılıyorsunuz. Profil anketlerinizi tamamlamanız size daha uygun anketler göndermemizde yardımcı oluyor.
  •  Kullandığınız internet tarayıcısının anketle uyumluluğu: Internet Explorer tarayıcısı anketlerde çoğu zaman sorun çıkmasına sebep olabiliyor. Bununla karşılaşmamak için başka bir internet tarayıcısı kullanmanızı tavsiye ederiz.Ayrıca bir ankete başlamadan önce internet tarayıcınızın ve eklentilerinin güncellemeniz, cookies/çerezler dosyasını boşaltmanız ankette sorun çıkmasını engelleyecektir.
  • Anketlerimizde kalite kontrol açısından şaşırtmacalı sorular ve zaman kısıtlaması gibi uygulamalar bulunuyor. Bir anketi çık kısa zamanda veya çok uzun zamanda tamamlarsanız sistem tarafından katılımınız reddedilebiliyor. Ayrıca ankette bulunan dikkatinizi ölçmek için koyulmuş şaşırtmacalı sorulara yanlış cevap vermeniz anketten atılmanıza sebep olabilir.

Eğer hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız anketin ID numarasını iletişim bölümünden ekibimize bildirin.

 

 

Umarız sorularınızı cevaplayabilmişizdir. Lütfen sorularınızda sitemizin iletişim bölümünden ekibimize ulaşın.

 

Toluna Ekibi

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: