Öğretici – Toluna’da Kaliteli İçerik Yaratmanın Yolları

Toluna Ekibi üyelerimize, kendi içeriklerini oluşturup milyonlarca üyemizden de geri bildirim alma şansını sunuyor. İçerik yaratma platformumuz üyelerimize, oluşturmak istediği içerik türüne tıklayarak mini-anket, konu, değerlendirme ve düello oluşturma şansı veriyor.
Oluşturduğunuz bu içeriklerin her birinden 100, 500 ya da 1000 puan kazanabilrisiniz.
İçerik oluşturmayı gördükten sonra, şimdi de buraya tıklarak nasıl puan kazanacağınızı öğrenin.

output_FgsYEh

İçerik oluşturmak için sadece şu iki adımı takip edin:

 • Sayfanın sağ üstünde bulunan içerik buttonuna tıklayın…ya da
 • Ana sayfada, içerik oluşturmak için “Sorunuzu Sorun” sekmesine girin

Pols3
İçerik türlerinin anlamı nedir?

Mini-anket, bir soru ve çoktan seçmeli cevaplardan oluşmaktadır.

Sizce küresel ısınma kısa dönemli bir tehlikeli mi yoksa uzun dönemli mi?

 •  Kısa dönemli bir tehlike
 • Uzun dönemli bir tehlike
 • Uzun ve kısa dönemli tehlike
 • Bir tehlike değildir
 • Emin değilim

Konu ise ucu açık bir soru sorarak topluluğun fikir alışverişinde bulunmasını sağlayan bir içerik türüdür.Konular genelde konu kısmına bir soru sorarak ve “kendi görüşünüz” kısmına bir kaç kelime açıklama eklenerek oluşturulur.

 •   Sorunuz : Sosyal medya insanları daha sosyal hale mi getirir ya da gerçek hayattan uzaklaştırır mı?
 •   Düşünceniz : Bence Sosyal medya insanları bir araya getirir ve daha sosyal yapar ve bu iletişim gerçek hayatta  da yansır.Siz ne düşünüyosunuz?

Düello sizin iki şeyi karşılaştırmanıza izin verir ve toplululukta buna yardımcı olur. İki fotoğraf ya da video karşılaştırın ve topluluğun hangisini tercih ettiğini öğrenin.

 • DVD mi Online İzleme mi?

Değerlendirme ise topluluğun spesifik bir şey ya da konu hakkında ne düşündüğünü öğrenmek içindir,  bir fotoğraf ya da bir video ekleyin ve ne söylediklerini görün.

 • Sıvı bazlı diet?

İçeriğinizi daha çekici hale getirmek için fotoğraf ya da video eklemeyi unutmayın.

Fotoğraf ya da video eklemek içincamera-icon kamera butonuna tıklayın ve kendi fotoğraflarınızı yükleyin ya da arama sekmesini kullanın. Buraya tıklayın ve fotoğraf/video ekleme hakkında tüm bilgilere ulaşın.

*İpucu* Fotoğraf ya da video içeren ve diğer üyelere daha ilginç gelmektedir. Gerçekten de Toluna Ekibi sizlere bonus puanlar verebilir.

Kategori eklemek

Toluna sizden içeriğinize bir kategori eklemenizi ister. İkonların üzerine gelirseniz, neyi temil ettiğini görürsünüz. Eğer içeriğinizin kategorisinden emin değilseniz “diğer” i seçebilirsiniz.

Oluşturduğum içeriği nerede görebilirim?

Mini-anket, konu, değerlendirme ya da düellonuzu oluşturduktan sonra, profil sayfanıza giderek sonuçlara göz atabilirsiniz ya da profil fotoğrafınızın altında bulunan menüden “içeriklerim” e tıklayararak oluşturduğunuz içeriklere ulaşabilirsiniz.

8888

Toluna hakkında olan bu bilgilerin okuduğunuz için teşekkür ederiz, sizlere daha fazla bilgi sunmayı dört gözle bekliyoruz.
Daha fazla sorunuz mu var? Lütfen buraya yazın.

Saygılarımızla
Toluna Ekibi

%d blogcu bunu beğendi: