Haftanın Gözdesi : ” Dedektif Bilmecesi “

Haftanın Gözdesi’nden herkese selamlar…Image

Haftanın Gözdesi’nin 10. Haftasının talihlisi ilginç paylaşımlarıyla Ekibimiz tarafından takdir edilen flowers kullanıcı adlı üyemiz. Kendisini Toluna Ekibi olarak tebrik ediyoruz ve Toluna’ya renk saçmaya devam etmesini diliyoruz!

Üyemiz; minik ve eğlenceli, yine de sonucu bulmak için biraz da olsa dikkat gerektiren bir dedektif bilmecesiyle ilgisini çekmiş Tolunacıların.

İşte o bilmece :

Dedektif, yardımcısına: “Bu akşam saat 8’de benim evime gel, ama bana geleceğini kimseye söyleme ve seni eve girip çıkarken kimse görmesin”, diyor. 

Yardımcı söylenen saatte dedektifin evine gidiyor. Evde kimse yok. Kapının altına şöyle bir not bırakıyor: “Dediğiniz saatte geldim. Evde kimse yoktu. Geleceğimi kimseye söylemedim. Eve girip çıkarken kimseye görünmedim. Saygılarımla…” 

Dedektif ertesi gün yardımcısını işten kovuyor.

Neden?

Image

Ve işte yanıtlardan birkaçı :

mehsay1968 : O notu yazmış olması onun kovulmasına neden oluyor. Oraya geldiğine bir delil teşkil ediyor.

siradisi22 : kapının altına kağıt koymuş onu belki ilk dedktif bulmadı

yecahid : “Eve girip çıkarken kimseye görünmedim.” evde kimse yoksa eve nasıl girdi? yani girmedi ki çıksın ve kimseye görünmesin. yalan söylediği için kovulmuştur.

canavar19 : eve girip çıkarken kimseye görünmedim diyor ama evde kimse olmadığı için eve giremiyor ki 🙂 yani ya yalan söylüyor ya da dedektifliğe uygun bir arkadaş değil 🙂 

Konu’ya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Duyarlı üyemiz flowers‘a ve katılım gösteren diğer tüm üyelerimize teşekkür ediyor, Toluna’nın keyfine keyif kattığınız için hepinize bir kez daha minnettar olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Haftaya Pazartesi yeni gözdemizle karşınızda oluncaya kadar, kendinize ve Toluna’ya iyi bakın !

Toluna Ekibi

*Hatırlatma: Her hafta Toluna Ekibi,Toluna’daki en popüler ve en can alıcı içeriği bulmak ve ödüllendirmek için küçük bir ava çıkıyor ve kazananı tam olarak burada, blogda Topluluk’a ilan ediyor. Haftanın Gözdesi ödül olarak 5,000 puan kazanıyor!

Gelecek Haftanın “Gözdesi” olmak üzere yarışmak istiyorsanız, Toluna Ekibi’nin yaratmış olduğu bu Konu’yu Toluna üzerinde yaratacağınız Mini-anket, Konu, Düello veya Değerlendirme’yi içeren link ile yanıtlamanız yeterli.

Başarılı olmanız durumunda sizinle e-posta yoluyla iletişime geçecek ve tüm Toluna alemi şanınızı duysun diye de profil duvarınızda bir mesaj paylaşacağız.

“Haftanın Gözdesi” hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen buraya tıklayınız.

%d blogcu bunu beğendi: