Yeni Toluna’da puan değerlendirmesi

Merhabalar,

Yeni sitemiz hizmete girdiğinden beri. Gelen sorular karşısnda Site üzerinde katıldığınız katılımlarınızdan kazanacağınız puanlar konusnda açıklık getirmek adına bu blogu hazırladık.

Image 
Bildiğiniz gibi eski Toluna’da panelistler kısa anketler(poll’ler), görüş konuları üzerinden puan kazanmak için hileli yollara başvuruyorlardı (sağdan soldan uzun metinler kopyalama, yada anlamsız saçma sapan yazılar yazma, puan kazanmak için senin anketini oyladım sende benim anketlerimi oyla v.s şeklinde anlaşmalı, dürüst bir katilim olmayan davranış biçimi)ve bunu kontrol etmek bizim için imkansız değildi ama zordu ve zaman zaman dürüst katılım içerisinde olan panelistlere karşı haksız bir kullanım oluşuyordu.

Bu adaletsizliği düzeltmek ve sitede bu şekilde oluşan mesaj kirliliğini ortandan kaldırmak içinde şimdilik panelistlere oluşturdukları hızlı anketler görüş konuları, düello ve değerlendirme aktivilerinde puan verilmeyecek. Panelde amaçlanan dürüst katılım ve insanlarla iletişim halinde olup merak ettiklerimizi sormak ve düşüncelerimizi paylaşmak

Puanlar sadece mail aracılığı ile gelen anketlerden ve sponsorlu içeriklere olan katılımlardan kazanılabilir. Ve üyeler arasında derecelendirme sistemi de yok artık. Biliyorum ki bu durum panelistler için motivasyon kırıcı olarak değerlendirilebilir ama puan kazanmanın yanı sıra paylaşımda ve güzel iletişim kurulması da önemli.

Umarım yeteri kadar açıklayıcı olmuşuzdur. Ve umarız bu durum motivasyon eksikliğine yol açmaz. Ama ilginiz için çok teşekkür ederiz.

Bilgilerinize

%d blogcu bunu beğendi: